Skylink 7: Co přináší nový program?

Skylink 7 Program

Satelitní vysílání

Skylink 7 byl programový balíček satelitní televize Skylink, který nabízel širokou škálu televizních kanálů a rádií. Balíček byl určen pro zákazníky, kteří hledali základní nabídku programů za dostupnou cenu. Skylink 7 obsahoval mix českých a slovenských stanic, ale také mezinárodní programy v různých žánrech, jako jsou filmy, seriály, dokumenty, sport a dětské pořady. Mezi nejoblíbenější kanály v balíčku Skylink 7 patřily Nova, Prima, ČT1, ČT2, JOJ, Markíza, Eurosport, National Geographic a mnoho dalších. Zákazníci si mohli Skylink 7 předplatit měsíčně nebo ročně a sledovat programy na jednom televizoru. Programový balíček Skylink 7 již není v nabídce, jelikož Skylink průběžně aktualizuje své programové balíčky a přichází s novými nabídkami, aby uspokojil měnící se potřeby a preference svých zákazníků. Zákazníci, kteří hledají podobnou nabídku programů jako v balíčku Skylink 7, si mohou vybrat z aktuální nabídky Skylink, která zahrnuje různé programové balíčky s bohatým výběrem televizních kanálů a doplňkových služeb.

DVB-S2 standard

Standard DVB-S2 představuje druhou generaci satelitního vysílání používanou pro distribuci televizního signálu. Skylink, přední poskytovatel satelitní televize v České republice, využívá tento standard pro vysílání programu Skylink 7. Díky pokročilým technologiím umožňuje DVB-S2 efektivnější využití satelitní kapacity a přenos většího množství programů ve vysokém rozlišení (HD) a s lepší kvalitou zvuku. Pro příjem programů vysílaných v DVB-S2, včetně Skylink 7, je nezbytný satelitní přijímač s podporou tohoto standardu. Skylink 7 nabízí divákům širokou škálu programů různých žánrů, a to vše v rámci balíčku Skylink 7. Informace o programové nabídce Skylink 7, včetně programového schématu a dostupnosti jednotlivých programů, naleznete na webových stránkách Skylinku nebo v tištěném programovém průvodci. Pro nové zákazníky nabízí Skylink možnost pořízení satelitního kompletu s DVB-S2 přijímačem, který jim umožní plnohodnotné sledování programů Skylink 7 a dalších programů dostupných v nabídce Skylinku.

Vysoké rozlišení obrazu

Programová nabídka Skylink 7 přináší revoluci v kvalitě obrazu s vysokým rozlišením. Diváci si mohou vychutnat filmy, seriály a sportovní přenosy v dosud nevídané ostrosti a detailech. Vysoké rozlišení obrazu, známé také jako HD (High Definition), nabízí až pětkrát více obrazových bodů než standardní rozlišení. Díky tomu je obraz brilantní, barvy jsou živější a detaily ostřejší. Skylink 7 nabízí širokou škálu programů ve vysokém rozlišení, včetně filmových kanálů, sportovních stanic a dokumentárních programů. Pro sledování programů ve vysokém rozlišení je nutné mít kompatibilní televizor s HD rozlišením a satelitní přijímač Skylink s podporou HD. S programovou nabídkou Skylink 7 a vysokým rozlišením obrazu se váš televizor promění v okno do světa zábavy s dokonalým obrazem.

skylink 7 program Nižší
Srovnání Skylink 7 a Skylink 12
Funkce Skylink 7 Skylink 12
Počet kanálů Až 100+ Až 200+
HD kanály Ano Ano
Dostupnost programů v HDVyšší

Zvuk Dolby Digital

Skylink 7 a jeho programová nabídka přináší divákům širokou škálu možností, jak si užít sledování televize. Jedním z klíčových aspektů, které ovlivňují celkový zážitek ze sledování, je zvuk. Právě v této oblasti Skylink 7 exceluje díky podpoře zvukového formátu Dolby Digital.

Dolby Digital je technologie prostorového zvuku, která dokáže přenést diváka přímo do centra dění. Zatímco stereo zvuk pracuje pouze se dvěma kanály, Dolby Digital využívá až 5.1 kanálů, čímž vytváří realistický prostorový zvuk. Divák tak slyší zvuky přicházející ze všech stran, což umocňuje realističnost a intenzitu sledování filmů, seriálů i sportovních přenosů.

Programy na Skylink 7, které jsou vysílány s Dolby Digital zvukem, jsou obvykle označeny logem Dolby Digital v programovém průvodci. Díky tomu diváci snadno poznají, které programy jim nabídnou ten nejlepší zvukový zážitek. Pro využití všech výhod Dolby Digital je potřeba mít k dispozici kompatibilní audio systém s reproduktory a zesilovačem.

Elektronický programový průvodce

Skylink 7 a informace o programu jsou vám vždy k dispozici díky elektronickému programovému průvodci (EPG). EPG je funkce dostupná na většině moderních televizorů a set-top boxů, která vám umožňuje procházet programovou nabídku Skylink 7 na nadcházející hodiny a dny. V EPG najdete podrobné informace o jednotlivých pořadech, jako jsou časy začátků a konců, názvy pořadů, stručné popisy a žánry. Díky EPG už nikdy nezmeškáte vaše oblíbené filmy, seriály nebo sportovní přenosy. Programový průvodce Skylink 7 vám usnadní orientaci v bohaté nabídce programů a umožní vám naplánovat si vaše sledování televize. Stačí jednoduše procházet programovou nabídku, vybrat si pořad, který vás zaujme, a nastavit si připomenutí, abyste na něj nezapomněli. EPG je váš praktický pomocník pro snadnou a pohodlnou orientaci ve světě televizní zábavy.

skylink 7 program

Interaktivní služby

Programová nabídka Skylink 7 představuje balíček základních televizních kanálů, který je dostupný bez měsíčních poplatků. Ačkoliv nenabízí interaktivní služby jako EPG (elektronický programový průvodce), HbbTV (hybridní vysílání) nebo nahrávání, jeho jednoduchost a cenová dostupnost ho činí atraktivní volbou pro nenáročné diváky. Skylink 7 se soustředí na poskytování bezplatného televizního vysílání a nesnaží se konkurovat placeným platformám s rozsáhlými interaktivními funkcemi.

Programy v balíčku Skylink 7 jsou dostupné v SD kvalitě a zahrnují mix českých a zahraničních stanic. Diváci tak mají přístup k informacím, zábavě i sportovnímu vysílání. Skylink 7 je ideální volbou pro ty, kteří hledají základní televizní programy bez nutnosti platit měsíční poplatky a nepotřebují pokročilé interaktivní funkce.

Možnosti nahrávání

Program Skylink 7 bohužel nenabízí možnost nahrávání programů. Tato funkce není v rámci jeho služeb dostupná. Pokud hledáte možnost nahrávání televizního vysílání, budete muset zvážit jiné alternativy, jako jsou například operátoři s funkcí zpětného zhlédnutí nebo set-top boxy s vlastním pevným diskem. Tyto možnosti vám umožní nahrávat vaše oblíbené pořady a sledovat je později ve vašem vlastním čase. Nezapomeňte se informovat o dostupnosti a cenách těchto služeb u jednotlivých poskytovatelů.

Dekódovací karta

Pro příjem programů Skylink 7, dříve známý jako CS Link, je nezbytná dekódovací karta Skylink ICE. Tato karta slouží k dekódování signálu a zpřístupnění programů ve vysokém rozlišení (HD) i standardním rozlišení (SD). Karta Skylink ICE je kompatibilní se všemi set-top boxy Skylink READY a televizory s integrovaným satelitním tunerem a dekodérem Skylink READY.

Po aktivaci karty Skylink ICE získáte přístup k programové nabídce Skylink 7, která zahrnuje širokou škálu českých a slovenských programů. Naleznete zde filmové, sportovní, dokumentární i dětské kanály. Programová nabídka Skylink 7 se liší v závislosti na zvoleném balíčku.

Dekódovací kartu Skylink ICE je možné zakoupit u autorizovaných prodejců Skylink nebo online. Aktivace karty je snadná a rychlá, provedete ji online na webových stránkách Skylink nebo telefonicky. Po aktivaci karty se vám programy Skylink 7 automaticky naladí.

Satelitní parabola

Pro sledování programů Skylink 7 budete potřebovat satelitní parabolu namířenou na družici Astra 3B (23,5° východně). Tato družice vysílá signál pro programy Skylink v HD rozlišení a s vynikající kvalitou obrazu i zvuku. Instalace satelitní paraboly pro Skylink 7 není složitá, ale pro dosažení nejlepších výsledků se doporučuje svěřit ji odborníkům. Ti vám zajistí správné nastavení paraboly, její upevnění a zapojení do vašeho televizoru.

skylink 7 program

Pro příjem Skylink 7 budete potřebovat také satelitní přijímač s dekódovací kartou Skylink. Skylink 7 nabízí širokou škálu programů různých žánrů, včetně filmů, seriálů, sportu, dokumentů a dětských pořadů. Díky satelitnímu příjmu si můžete vychutnat programy Skylink 7 bez ohledu na vaše geografické umístění v České republice a na Slovensku.

Nezapomeňte, že pro sledování programů Skylink 7 je nutné mít aktivní předplatné. Více informací o programové nabídce Skylink 7 a o možnostech předplatného najdete na webových stránkách Skylinku nebo u autorizovaných prodejců.

Kompatibilní přijímače

Pro příjem programů Skylink 7, tedy balíčku sedmi programů v ultra vysokém rozlišení obrazu (UHD neboli 4K), je nezbytné vlastnit kompatibilní satelitní přijímač. Tyto přijímače jsou vybaveny potřebnými technologiemi pro dekódování a zobrazení obrazu v UHD rozlišení, včetně kodeku HEVC/H.265 a podpory HDR (High Dynamic Range) pro širší rozsah barev a kontrastu.

Mezi kompatibilní přijímače patří vybrané modely od značek jako jsou GoSAT, Mascom, AB CryptoBox, VU+, Formuler a další. Při výběru přijímače je důležité ověřit si podporu Skylink Fast Scan pro automatické ladění programů a také přítomnost CI+ slotu pro vložení dekódovací karty Skylink.

Kromě podpory UHD rozlišení a Skylink programů mohou kompatibilní přijímače nabízet i další funkce, jako je nahrávání programů na externí disk, přehrávání multimediálního obsahu z USB disku, přístup k internetovým službám a aplikacím nebo možnost ovládání pomocí mobilního telefonu. Před nákupem přijímače je vhodné prostudovat si jeho technické specifikace a recenze od ostatních uživatelů, abyste si vybrali model, který bude splňovat vaše požadavky.

Pokrytí signálem

Program Skylink 7 přináší televizní zábavu do vašich domovů prostřednictvím satelitního vysílání. Díky pokročilé technologii a strategicky umístěným satelitům pokrývá signál Skylink 7 prakticky celé území České republiky. Ať už bydlíte ve městě nebo na vesnici, můžete se spolehnout na stabilní a kvalitní příjem vašeho oblíbeného televizního programu. Skylink 7 se zaměřuje na poskytování maximálního pokrytí, aby si každý divák mohl vychutnat širokou škálu programů bez ohledu na svou geografickou polohu.

skylink 7 program

Pokrytí signálem je klíčovým faktorem pro spokojenost zákazníků a Skylink 7 si to plně uvědomuje. Díky tomu si můžete být jisti, že ať už se nacházíte kdekoli v České republice, s největší pravděpodobností budete mít přístup k široké nabídce programů Skylink 7. V případě jakýchkoli pochybností o pokrytí signálu ve vaší lokalitě doporučujeme navštívit oficiální webové stránky Skylink nebo kontaktovat jejich zákaznickou podporu, kde vám rádi poskytnou podrobnější informace.

Dostupnost balíčků

Program Skylink 7 nabízí širokou škálu balíčků, které uspokojí potřeby každého diváka. Základní balíček s názvem Digital nabízí přes 60 televizních kanálů, včetně těch nejoblíbenějších, jako je ČT1, ČT2, Nova, Prima, a mnoho dalších. Pro náročnější diváky jsou k dispozici tematické balíčky, které se zaměřují na sport, filmy, dokumenty, dětské programy a další žánry. Mezi nejoblíbenější tematické balíčky patří Skylink Film, Skylink Sport a Skylink Dokument. Kromě toho si můžete vybrat z nabídky prémiových filmových a sportovních kanálů, jako je HBO, Cinemax, FilmBox, Digi Sport a O2 TV Sport.

Dostupnost jednotlivých balíčků se může lišit v závislosti na vašem místě bydliště a technických možnostech příjmu signálu. Pro zjištění dostupnosti programů ve vaší lokalitě můžete využít online nástroj na webových stránkách Skylinku. Stačí zadat vaši adresu a systém vám zobrazí dostupné balíčky a jejich ceny.

Skylink 7 nabízí flexibilní možnosti předplatného. Můžete si vybrat mezi měsíčním, čtvrtletním, pololetním nebo ročním předplatným. Platbu lze provést online, bankovním převodem nebo prostřednictvím platební karty. Pro nové zákazníky jsou často k dispozici akční nabídky a slevy na vybrané balíčky.

Instalace a nastavení

Pro sledování Skylink 7 potřebujete satelitní přijímač s dekódovací kartou Skylink. Pokud Skylink teprve instalujete, budete potřebovat také satelitní parabolu namířenou na družici Astra 23,5°E. Po instalaci a zapojení všech komponentů spusťte vyhledávání programů na vašem satelitním přijímači. Skylink 7 se obvykle nachází v programovém balíčku Skylink Základní HD. Pro přístup k tomuto balíčku a sledování Skylink 7 je nutné mít aktivní předplatné.

Informace o programech Skylink, včetně Skylink 7, najdete na oficiálních stránkách Skylinku. Zde naleznete programový průvodce, informace o dostupných balíčcích a cenách, a také kontaktní informace na zákaznickou podporu. V případě potíží s instalací nebo nastavením Skylink 7 se obraťte na zákaznickou podporu Skylinku, která vám ráda pomůže.

skylink 7 program

Porovnání s konkurencí

Skylink 7 je populární volbou pro sledování satelitní televize v České republice, ale jak si stojí v porovnání s konkurencí? Podívejme se na hlavní alternativy:

  • Digitální pozemní vysílání (DVB-T2): Nabízí základní výběr programů zdarma, ale s omezeným počtem kanálů a horší kvalitou obrazu oproti Skylinku. Pro ty, kteří chtějí sledovat pouze hlavní české stanice a nepotřebují širokou nabídku, může být DVB-T2 dostačující.
  • Internetová televize (IPTV): Poskytovatelé jako O2 TV, T-Mobile TV nebo Vodafone TV nabízejí širokou škálu programů a služeb, jako je sledování programů z archivu nebo nahrávání. IPTV vyžaduje stabilní a rychlé internetové připojení. Pro uživatele s kvalitní internetovou přípojkou může být IPTV atraktivní alternativou.
  • Satelitní televize od freeSAT: Hlavní konkurent Skylinku na poli satelitního vysílání. freeSAT nabízí balíčky srovnatelné se Skylinkem, s odlišnou skladbou programů a cenovou politikou. Pro někoho může být freeSAT výhodnější volbou, záleží na individuálních preferencích a požadavcích na programovou nabídku.

Při výběru mezi Skylinkem 7 a konkurencí je důležité zvážit faktory jako cena, programová nabídka, dostupnost v místě bydliště a individuální potřeby a preference. Skylink 7 boduje širokou nabídkou programů, dostupností i v odlehlých oblastech a akčními nabídkami. Nicméně, pro někoho může být výhodnější DVB-T2, IPTV nebo freeSAT.

Publikováno: 05. 07. 2024

Kategorie: technologie

Autor: RobertUrban

Tagy: skylink 7 program | informace o programu skylink 7